מערכות בישול מתקדמות לבית

אם גם אתם עובדים יום יום במטבח ונמאס לכם מסירים שנוטפים ורושפים מים רותחים על הכיריים בעת חימום ממושך, וממחבתות שאינן מתאימות לסוג הטיגון שאתם צריכים, מומלץ לכם לקרוא שורות אלו. כאן תוכלו ללמוד בדיוק מהן מערכות בישול מתקדמות לבית, מערכות הבישול שיהפכו את עבודת המטבח לחוויה, ויגבירו את היעילות במהלכה.

סירים ייעודיים לבישול ממושך

לעתים, אין מנוס מבישול ממושך. כאשר מבשלים קטניות ובייחוד שעועית, הדבר דורש המתנה של 4 שעות ומעלה על הקדרה הרותחת. אם הסיר אינו מתאים, הוא עשוי לנטוף מים על הכיריים ולכבות אותן. כל מי שהתנסה בהכנת שעועית ודאי חווה זאת לפחות פעם אחת בחייו. הידעתם כי לבישול מסוג כזה ישנם סירים ייעודיים? פשוט רכשו סירים עם חורים במכסים. אלו חורים ייעודיים המשמשים כארובות, וגורמים לעשן לצאת החוצה דרכם במקום שייצא דרך הפתחים של הסיר ויגרום לבריחת מים.

מחבתות לטיגון בשר מול מחבתות לטיגון ביצים וירקות

עבור ביצים וירקות כל מחבת שתקנו תהיה טובה, אולם לא כך לגבי בשר. בייחוד אם מטרתכם היא בשר בקר, ישנה מחבת ייעודית לכך אשר נקראת מחבת פסים. מחבת הפסים גורמת לטיגון להיות איכותי ומלא, מה שאומר שהשמן יגיע לכל חלקי הנתח ויותיר את כולו חם. בעיות כמו הקפאה פנימית שלא ניתן לחמם מבפנים לא תהיינהּ כאשר אתם נעזרים במחבת פסים לצורך חימום הבשר.

לחובבי בישול וטיגון – ההמלצה שלנו: סיר מחבת

מדובר בכלי קיבול לבישול בצורת מחבת עם בטנה דקה, המכיל גם מכסה של סיר. ניתן לרכוש כלי קיבול שכזה עם בטנה עבה המתאימה יותר לבישול ופחות לטיגון. באמצעות הסיר מחבת ניתן ביום אחד לבשל קטניות, מרקים ומאכלים נוספים הכרוכים בחימום עם מים, וביום אחר לחמם אוכל מטוגן מביצים ועד בשרים. מי שעוסק בעיקר בבישול ובטיגון בעת שהוא מכין את מזונו מקבל כאן כלי רב תכליתי ליישום כל סוגי החימום, גם באמצעות בישול וגם באמצעות טיגון. 

סיר שנתות למדידת קיבולת הנוזלים

חפשו גם סיר עם מד לנוזלים אשר מודד בליטרים או במיליליטרים את כמות הנוזלים שמזגתם. אידיאלי למתכונים מדויקים, ועבור אורחים המבקשים לכם למזוג כמויות מדויקות למשקאות שלהם.

טיפ נוסף: רכישת סכינים למטבח באיכות טובה תהפוך את השימוש לנוח וקל יותר. 

 

 

 

 

 

 

 

אמבטיות מעוצבות     המעצבים