הנמכת תקרות ועיצובן באמצעות בדים נמתחים

הנמכת תקרות היא אחת המשימות שכמעט כל בעל בית שואף להסדיר בו. ההנמכה אינה פעולה פונקציונאלית אלא דקורטיבית. רעיון ההנמכה טמון בצורך להחליף את החומר של התקרה מבטון לגבס. היות ואי אפשר לצפות את התקרה, שכן הגבס צריך להחזיק רכיבים כבדים כמו בדי תאורה והכנות שקופות לנורות, משתמשים בלוחות גבס עבים שנבנו במיוחד למטרה הזו. הם מחוברים לתקרה באמצעות תעלות מתכת מלבניות שמוברגות אליה ישירות לבטון. לוחות הגבס שעונים על אותן תעלות, כשעוביו מבטא למעשה את גובה ההנמכה. סיבה נוספת לפיה צריך ליצור מרווח בין הבטון לפלטת הגבס היא שזה אחד ממקורות האור שלכם. ניתן להטמיע פלסטיק שקוף ענק שישמש כתאורה, אבל היא בכל מקרה תפיץ אור גם לאותם מרווחים בין הגבס לתקרה ותיצור מעין פירמידה של אלומות אור.

גיבוש עיצוב התאורה בחלק התחתון של לוחות הגבס

בחלק זה יוטמעו בדי PVC צבעוניים המבטאים דקורציה עיצובית גרפית שניתן לבחור: צילום של השמים, צילום של הים, ציור אבסטרקטי כלשהו, וכד'. מרגע שתדליקו את האור, כחול מי הים יהיה מקור התאורה שלכם; הירוק של צילום הדשא יהיה מה שיאיר לכם על הטלוויזיה הדקה, וכד'. כך, הבית שלכם ייראה שונה לחלוטין ממה שהוא עכשיו: ביטול הצבע הלבן יכול מעתה להיעשות גם בתקרה, ולא רק על הרצפה באמצעות אריחי גרניט או שטיחים אותנטיים.

גיבוש עיצוב התאורה בין לוחות הגבס לתקרה המקורית שלכם

שם, המטרה היא לקחת את הצבע העיקרי של הדוגמית שבחרתם ולהשתמש בו כמילוי עבור מרווח זה. לדוגמה, אם בחרתם לוח גבס עם תאורת בד של מי ים, הצבע שתראו בין הגבס לתקרה יהיה כחול כהה. בדרך זו לא רק שמה שנמצא ישירות מתחתיכם יהיה צבעוני, אלא גם מה שנמצא במרווחים בצדי החדר, ותיווצר קורלציה דקורטיבית מלאה בין כל חלקי הבית בגוון.

גיבוש מקורי של צורות תקרה חדשות

אף אחד לא מחייב אתכם לשמור על התקרה מלבנית. ניתן להטמיע לוחות גבס בצורת כוכבים, חצאי מעגל, אליפסה, וכד' בהתאם לסוג העיצוב שתכננתם. במקרה זה, קצוות החדר יגובשו בצורה הזו, והמרווח שבין אותן צורות לבין התקרה יתבטא באלומת אור על פי קווי המתאר הללו. בדרך זו, גיבשתם בית מעוצב באופן ייחודי ונדיר.
 
 
עשוי לעניין אתכם גם: התקנת תקרות נמתחות
 

 

 

 

 

 

אמבטיות מעוצבות     המעצבים