ברזים יוקרתיים למטבח - כל המידע

יש ברזי מטבח ויש ברזים יוקרתיים שיצעידו אותו לכיוון הדקורטיבי המושלם! במטבח מעוצב, אחת החוויות החשובות ביותר למתבונן היא חוויית הצפייה בברז שלכם. הוא אמנם נראה רכיב שולי בשל גודלו הזניח, אך בפועל יש לעיצובו משמעות מרחיקת לכת בסוגייה איך ייראה המטבח. על מנת לדעת לזהות ברזי יוקרה, הכנו לכם רשימה של סממנים מובהקים אשר מומלץ לאמץ.

עיצוב אחיד בפורמט מתכתי

בשונה מן העבר, כיום כמעט ולא קיימים מקרים בהם הידיות מפלסטיק, והברז מתכתי, למעט מקרים נדירים בהם העיצוב של הפלסטיק מושקע במיוחד, וגם אז – לרוב יש פרזול מתכתי מסביב לאותה ידית. כיום ברור כמעט לכולם כי ברזים יוקרתיים למטבח הם ברזים בהם שלושת החלקים, נתיב ההובלה, ידית ימין וידית שמאל עשויות מתכת, ורצוי מתכת יוקרה אלחלד כמו נירוסטה. כמובן שניתן לבחור בברז של 2 חלקים, נתיב הובלה וידית אחת, גם הוא עשוי כולו מתכת יוקרה.

עיצוב ייחודי של נתיב הובלת המים

נתיב הובלת המים הוא החלק החשוב בברז, כי הוא נמצא בחלק הקדמי ונראה למרחוק. על מנת לזהות ברזים יוקרתיים למטבח, דיי לזהות את החלק הזה בשביל להבין כי מדובר במציאה. ברזים יוקרתיים למטבח ייראו בפורמט מזדקר, בו נתיב ההובלה מוגבה על ידי חלק ממנף. במקרה כזה או שמדובר ב- 2 חלקים אנכיים לחלוטין היוצרים זווית ישרה או שמדובר בחלק אחד בצורת קשת, שיוצר חצי עיגול מגביה. בניגוד לכל אלו, ניתן לעצב ברזי יוקרה באופן מינימליסטי ללא חלק-ממנף. אז, מראה הברז הוא שטוח, ונתיב ההובלה נמצא בדיוק בקו העליון של הכיור, ולא מעליו. ברז כזה צריך להיראות ישר פלס בעיצוב מתכתי יוקרתי על מנת להיות מזוהה כברז יוקרה.

יתרונות פונקציונאליים המעידים על הברז כיוקרתי

בחירת עוצמת הולכת המים, בחירת צורות הולכה מנתיב ההולכה (בקצף, או במזיגה חלקה אטית למשל), מעבר קל מטמפרטורה קרה לחמה ולהיפך, ועוד. מומלץ לבדוק את הברז לפני שקונים, או לעיין במפרט הטכני בשביל להאיר את תשומת לבכם לגבי אופן השימוש הצפוי. ככל שבברז יש יותר פונקציות, כך הוא יותר נגיש וקל לתפעול, וזה סימן היקר להיותו ברז יוקרה.
 

 

 

 

 

 

 

 

אמבטיות מעוצבות     המעצבים