מדריך קצר לאפיון מטבחים מודרניים

מטבח מודרני הוא מטבח חובה בכל בית בעיצוב עכשווי בו מחפשים דרכים לחדד את העיצוב וליצור חדר עיבוד מזון מפנק ונוח לשימוש. במדריך שלפניכם תוכלו לקבל הכוונות נדרשות אל עבר מטבח מסוג זה. ייסקרו נושאים כמו פתרונות אחסון ומשטחי עבודה, אבזור מטבח, ודרכי עיצוב ייחודיים למטבח בנוסח עכשווי.
 
בחרו את תכולת האחסון במטבח המודרני
 
במטבח המודרני המייחד הוא מעט שכבות עיצוב. שלא כמו העיצוב הקלאסי או הכפרי, כאן לא תמצאו גילופים וחריטות על דלתות הארונות, וגם לא ידיות ומשקופים. אלו מטבחים עם דלתות פתיחה בלבד, ללא כל אלמנט אחר. הפתיחה מתבצעת באמצעות הקיר, ממנו הדלת בנויה בריווח קל. כשאתם מסדירים מטבח מודרני – בחרו פתרונות אחסון בסגנון זה, עם דלתות מלבניות חלקות בעיצוב מבריק או לא מבריק לבחירתכם. ניתן לבחור ארונות עץ בהיר או לבן, אלו הצבעים שבדרך כלל מאפיינים מטבחים מודרניים. לעתים ניתן להשתמש בצבע שחור כצבע פתרונות האחסון. מומלץ להסדיר תכולת אחסון זהה בעיצוב שבחרתם גם מתחת לאי המטבח(משטח עבודה נוסף הממוקם בלב המטבח), וכמובן מתחת למשטח העבודה המקורי שלו שצמוד לקיר. 
 
בחרו את עיצוב משטחי העבודה למטבח המודרני
 
מדובר על משוטחי עבודה בצבעים אחידים, העשויים מחומר קרמי. הצורה מלבנית חלקה ללא סיתותי אבן מכל סוג. מומלץ להתאים את משטחי העבודה של המטבח לארונות ולוודא שיצרתם עיצוב אותנטי, יפה ומהודר, כזה שתחושו מסופקים ממנו בכל פעם שתימצאו בחדר.
 
ודאו כי אתם מתבססים על מטבח בפרספקטיבה נכונה לחדר
 
חשוב שכל רכיב במטבח, מהארון ועד משטח העבודה ואי המטבח יעובה ביחס לגודל החדר. אם זהו חדר מאד גדול, מומלץ שלא לבחור ארונות עם דלתות דקות מדי ואם זה חדר קטן מומלץ שהן לא תהיינה עבות מדי. ידיות ארון גדולות במטבח קטן אינן מומלצות וכך גם ידיות קטנות וטלסקופיות במטבח גדול. כאשר רכיבי הקבע במטבח מעוצבים בעובי ובגודל הנכון אתם יכולים להבטיח שיש לכם חדר בעל מראה מאוזן, כזה אשר אין בו רכיבים בולטים מדי או חסרים מדי. מטבחים כאלו הם מטבחים מודרניים במלוא מובן המילה בשל התכנון הרב שהושקע בהם אשר הוביל למראה מלוטש מסוג זה.
 
 
 

 

 

 

 

 

אמבטיות מעוצבות     המעצבים